6 powodów, dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego

Wnętrze takie jakie chcesz

Nieruchomość z rynku pierwotnego to nowe mieszkanie, którego nie musisz remontować. Oszczędzasz dzięki temu czas i pieniądze, które możesz przeznaczyć, np. na aranżację wnętrza.

"Stan deweloperski" oraz "pod klucz"

Firmy deweloperskie najczęściej oferują dwa standardy wykończenia: "w stanie deweloperskim" i "pod klucz". Czym się od siebie różnią?
Na początku warto zaznaczyć, że każdy deweloper kształtuje swój własny zakres działań remontowych z którym możemy się zapoznać w ofercie.

"Stan deweloperski" jest podstawą do dalszych działań wykończeniowych, dzięki czemu masz pełną dowolność w aranżacji wnętrza. Osoba ceniąca sobie nietuzinkowe rozwiązania wnętrzarskie, może nawiązać współpracę z architektem wnętrz, który pomoże wcielić w życie wizję wymarzonego wystroju, jednocześnie dbając o wymiar funkcjonalności oraz poprawności technicznej.

"Pod klucz" jest standardem oferowanym przez dewelopera, który rozszerza prace remontowe o współpracę z pracownią architektoniczną do tego stopnia, że nabywca może niemal od razu wprowadzić się do nieruchomości – wystarczy jedynie wstawić meble. Wykorzystane materiały oraz sposób urządzenia są wcześniej ustalane z pracownią architektoniczną, która dopasuje projekt wnętrza idealnie do Ciebie. Najczęściej funkcjonują trzy stopnie wykończenia: podstawowy, standardowy i premium. Różnica pakietów objawia się w cenie, zakresie dodatkowych prac remontowych oraz klasą wykorzystanych materiałów.

Nowy budynek - większa estetyka

Deweloperzy wykorzystują najnowsze materiały oraz technologie budowlane, co wpływa na trwałość oraz koszty utrzymania nieruchomości. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego nie musisz martwić się o potrzebę wymiany instalacji czy hałas spowodowany pracami remontowymi w obrębie budynku. Nowy budynek wiąże się też z większą estetyką. Powstające nieruchomości odznaczają się nowoczesnością i wysokimi standardami wizualnymi. Deweloperzy bazują na funkcjonalności oraz innowacyjnych rozwiązaniach, które mają podnieść komfort życia mieszkańców. Elewacje nadszarpnięte zębem czasu, popisane ściany na korytarzach, wadliwe oświetlenie lub zniszczone podłogi – o to nie musisz się martwić nabywając inwestycję deweloperską.

Windy, podjazdy i szerokie korytarze

Nowoczesne budownictwo wiąże się z nowoczesnymi rozwiązaniami infrastruktury i wieloma udogodnieniami. Budynki od firm deweloperskich najczęściej posiadają windy, specjalne podjazdy oraz szerokie korytarze, dzięki czemu przystosowane są do osób z niepełnosprawnością. Ponadto zawierają komórki lokatorskie oraz miejsca parkingowe, a nawet klimatyzację. Deweloperzy dążą do tego, aby teren wokół budynków zaspokajał potrzeby mieszkańców, starają się wdrożyć przemyślaną architekturę przestrzenną, co objawia się przykładowo obecnością placów zabaw, sklepów i lokali usługowych, jak i wystarczającym poziomem zazielenienia.

Ochrona mieszkańców

Bezpieczeństwo inwestycji deweloperskiej objawia się w zwiększeniu poziomu ochrony mieszkańców. Na osiedlach budowanych przez deweloperów znajduje się monitoring, funkcjonują wideodomofony, teren jest ogrodzony, a nad bezpieczeństwem czuwają ochroniarze. Czynniki te wpływają na to, że niepowołane osoby mają ograniczony dostęp na teren osiedla, a mieszkańcy nie są narażeni na stres. Zmniejszone jest ryzyko, że ktoś okradnie mieszkanie lub samochód, albo dokona aktu wandalizmu.

Niskie koszty użytkowania

Niższe koszty użytkowania to bardzo ważny element w wachlarzu zalet rynku pierwotnego. To nie tylko brak podatku cywilno-prawnego, ale też kosztów związanych z generalnym remontem. Kolejnym źródłem oszczędzenia pieniędzy są niższe comiesięczne rachunki, które uwarunkowane są przez nowoczesne budownictwo – wykorzystywane są najnowsze materiały, gwarantujące lepszą izolację ciepła i mniejsze zużycie prądu, jak i eksploatacji budynku, bowiem budynek nie wymaga prac remontowych i posiada nowe instalacje.


Źródło: otodom.pl