Tanie mieszkanie w Warszawie? Czy to możliwe?

Najdroższe dzielnice Warszawy to…

Na pierwszym miejscu znajdziemy takie dzielnice jak: Śródmieście (ok. 15 000 zł/m2), Żoliborz (ok.14 000 zł/m2) i Mokotów (ok 13 000 zł / m2). Swoją cenę zawdzięczają przede wszystkim położeniu w centrum Warszawy. Dalej w klasyfikacji widnieją Bielany, Ochota i Wola.

Gdzie najtaniej?

Najtańsze mieszkania znajdziemy na Ursusie (8960 zł/m2), na Rembertowie (około 7350zł/m2) i w Wawrze (około 9 750 zł/m2). Idealne dzielnice dla osób, które lubią dużą ilość zieleni, niewielki ruch samochodowy oraz kameralną zabudowę mieszkaniową. Ze względu na dużą odległość od centrum miasta nie są one najczęstszym wyborem klientów.

Dużym plusem tych dzielnic jest fakt, że znajdziemy tutaj ukończone inwestycje, które nadal posiadają mieszkania w sprzedaży. Dzięki temu istnieje możliwość obejrzenia danego lokalu.

Jedno z najczęstszych pytań, które słyszymy to: dlaczego mieszkania są takie drogie?
Śpieszymy z wyjaśnieniem!

W kilku punktach przedstawimy czynniki, które wpływają na dynamiczny wzrost cen mieszkań.

  1. Niskie stopy procentowe - sprawiają, że zamożne osoby chętniej inwestują w nieruchomości.
  2. Mieszkań coraz mniej, chętnych coraz więcej - czyli podaż mniejsza od popytu.
  3. Niskie bezrobocie i wyższe wynagrodzenie.
  4. Mała ilość atrakcyjnych gruntów pod zabudowę.
  5. Pandemia - wiele inwestycji deweloperskich zostało wstrzymanych.
  6. Wzrost cen materiałów budowlanych.

Od czego zależy cena?

Naszym zdaniem najważniejszymi czynnikami mającymi bezpośredni wpływ na cenę są: lokalizacja, jakość wykonania, łatwy i szybki dostęp do komunikacji miejskiej oraz kondygnacja.

Zakup mieszkania poniżej ceny rynkowej jest możliwy, jednak warto dokładnie przyjrzeć się własnym potrzebom oraz planom danego dewelopera. Warto w tym temacie skorzystać z porady dobrego pośrednika nieruchomości, który pomoże wybrać najlepszą opcję.